Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu

Aşağıdaki linke tıklayarak yönlendirmeleri takip ettiğinizde sisteme giriş yapabilirsiniz.

Öğrenciler için Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı

Uşak Üniversitesinde öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz uzaktan eğitim sistemlerine ders programları üzerinden ulaşabilirler. Öğrencilerimiz ders programlarına Uşak Üniversitesi anasayfasında yer alan Ders-Sınav Programı üzerinden ya da  https://www.usak.edu.tr/DersProgrami/Index adresinden doğrudan erişebilirler.

Öncelikle her bir öğrencimiz ilgili derslerine kendilerini kayıt etmeleri gerekmektedir.

Bu işlem için ders programlarındaki derslerinin üzerine tıklayarak açılacak olan bilgi penceresi içerisindeki "Derse kayıtlanmak için tıklayınız." bağlantısı üzerinden öğrenci e-posta adresi ve OBS parolası ile kayıt olabilirler. Öğrencilerimiz ilk kayıt işlemlerini tamamlandıktan sonra sonraki girişlerinde "Derse katılmak için tıklayınız." bağlantısını kullanarak ya da https://classroom.google.com uzaktan eğitim ders alanına doğrudan erişim sağlayabilirler. Öğrencilerimiz eğer var ise, öğretim elemanları tarafından oluşturulan canlı derslere katılmak için Google Chrome tarayıcısı üzerinden sanal canlı derslerine erişebilirler.

 

Kullanıcı Adı ve Parola Konusunda Karşılaşılan Sorunlar Hakkında

Parolalarını bilmeyen / hatırlamayan öğrencilerimiz https://kimlik.usak.edu.tr/ adresinden parolalarını sıfırlayabilirler. Parola yenileme e-posta adresini değiştirmek isteyen öğrencilerimiz, OBS'ye (Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi) https://obs.usak.edu.tr/ adresine e-Devlet üzerinden giriş yapıp, birincil 1. e-posta adresi alanını değiştirip daha sonra tanımladıkları yeni e-posta hesabı ile https://kimlik.usak.edu.tr/ adresi üzerinden parolarını sıfırlayabilirler ve yeni parola oluşturabilirler. İşlem basamakları için aşağıdaki akış diyagramını inceleyebilirsiniz.

 

 

Her öğrencimiz derse kendisi kayıt olmalıdır. İlk kayıtlarını ders programlarından kendileri gerçekleştiren öğrencilerimiz sonraki girişlerini https://classroom.google.com adresinden doğrudan gerçekleştirebilirler.

Öğrencilerimizin ders öğretim elemanları tarafından kendilerine sunulan ders içeriklerini takip etmeleri, gerekli hallerde canlı derslere katılmaları, öğretim elemanı tarafından hazırlanan çevrimiçi kısa sınav (online quiz) etkinkilerine katılmaları beklenmektedir.

Öğrenciler için ders kayıt işlemleri videosu aşağıda yer almaktadır.

https://ue.usak.edu.tr/menu/5901


23 Mart 2020